मलेसियन मन्त्रीले भने – तयार रहनुस्, बिदेशी कामदारको भर्ती लागि आवेदन चाँडै खुल्छ

  • 3K
    Shares

मलेसियन मन्त्रीले भने – तयार रहनुस्, बिदेशी कामदारको भर्ती लागि आवेदन चाँडै खुल्छ

मानव संसाधन मन्त्री, एम. सरावननले रोजगारदाताहरूलाई ठगीबाट बच्न तेस्रो पक्षहरू मार्फत आवेदन नगर्न सुचना दिएका छन्।

सरावननले रोजगारदाताहरूलाई विदेशी कामदारहरू भर्तीका लागि आवेदनहरू चाँडै खुल्ने र अनलाइन  पोर्टलमा आफ्नो कम्पनी को लागि चाहिने विदेशी कामदार अनुमान कोटा  पेश गर्न तयार हुन भनेका छन्।

विदेशी कामदारको आवेदन प्रक्रियामा सहजीकरण गर्न एजेन्सीले सहयोग पु¥याउने भएकाले वैदेशिक कामदार भर्नासम्बन्धी विषयमा प्रतिक्रिया लिन पिकाप (मलेशियन नेसनल एसोसिएसन एम्प्लॉयमेन्ट एजेन्सी)सँगको बैठकपछि उनले यस्तो बताएका हुन् ।

यो पहिले घोषणा गरिएको थियो (डिसेम्बर 2021 मा) मलेसियामा रोजगारदाताहरूले वैध अस्थायी कार्य भ्रमण पास (Pas Lawatan Kerja Sementara, वा PLKS) को साथ एक वर्ष-दर-वर्षको आधारमा रिहायरिङ कार्यक्रम मार्फत विदेशी कामदारहरूलाई पुन: काम गर्न अधिकतम पाँच वर्ष सम्म अनुमति दिइन्छ।

यसबाहेक, : “डिसेम्बर १० मा मन्त्रिपरिषद् बैठकमा, यो सहमति भएको थियो कि विदेशी कामदार भर्ती वृक्षारोपण क्षेत्र बाहेक अन्य सबै क्षेत्रमा खुला छ। अनुमति प्राप्त क्षेत्रहरू कृषि, उत्पादन, सेवा, खानी र उत्खनन, निर्माण, र घरेलु कामदारहरू हुन्। ।”

त्यो नोटमा, मन्त्रीले ठगीबाट बच्न विदेशी कामदार भर्तीका लागि बिचौलिया वा तेस्रो पक्षबाट आवेदन नगर्न रोजगारदाताहरूलाई सम्झाए। उनले चेतावनी दिए: “निजी रोजगार एजेन्सीको सेवाहरू प्रयोग गर्नुहोस् जुन दर्ता गरिएको छ र जनशक्ति विभागबाट प्रमाणित लाइसेन्स छ।”

Leave a Reply

Your email address will not be published.