युएईको लागि नेपाली कामदार पहिलो प्राथमिकता, भिसामा दियो यस्तो सुबिधा

  • 499
    Shares

युएईको लागि नेपाली कामदार प्राथमिकतामा, भिसामा दियो यस्तो सुबिधा

संयुक्त अरब ईमिरेट्स (युएई) ले युएई छोडेको ६ महिना कटेकाहरुलाई पुन: युएई प्रवेश सहज बनाएको छ । तर त्यसरी जानेहरुले को’भिड १९ विरु’द्दको खो’पको पूर्ण मात्रा लगाएको हुनुपर्ने छ भनें भिसाको म्याद कायम हुनुपर्नेछ ।

त्यस्ता व्यक्तिहरुलाई आज (सेप्टेम्वर १२) देखि प्रवेश सहज बनाउने जानकारी युएईको सम्वन्धित सरकारी निकायले दिएको छ । ईमिरेट्स न्यूज एजेन्सी (वाम) का अनुसार भिसाको म्याद बाँकी रहेका, खो’पको मात्रा पूर्ण लगाएकाहरुलाई युएई छोडेको ६ महिना कटेको भएपनि प्रवेश दिईने भएको हो ।

यस अगाडी गत अगष्ट ५ देखि को’भि’ड १९ विरु’द्दको खो’पको पूर्ण मात्रा लगाएकाहरुलाई युएई प्रवेशमा सहज बनाइएको भएपनि युएई छोडेको ६ महिना कटिसकेकाहरुका सम्वन्धमा भनें के गर्ने भन्ने व्यवस्था थिएन । युएई छोडेपनि को’भि’डका कारण फर्किन नपाएकाहरुलाई नयाँ व्यवस्थाले सहज हुनेछ ।

युएईका जिम्मेवार निकायहरु एनसिईएमए तथा आइसिएले गरेको निर्णय अन्तर्गत नेपाल सहित भारत, पाकिस्तान, बंगलादेश, श्रीलंका, भियतनाम, नामिविया, जिम्वावे लगायतका मुलुकबाट जानेहरुले प्रवेश अनुमति पाउनेछन् । एनसिईएमएले ट्वीटर मार्फत यसको जानकारी दिएको छ ।

यसरी युएई जानेहरुले विश्व स्वास्थ्य संगठनद्दारा मान्यता प्राप्त कुनै पनि खो’पको पूर्ण मात्रा लगाएको भएमा तथा वैधानिक रुपमा भिसा अवधि कायम रहेमा प्रवेश अनुमति पाउने वामको समाचारमा जनाइएको छ । ६ महिना भन्दा बढी समय युएई भन्दा बाहिर रहेपनि आवासिय अनुमतिको म्याद काम भएमा त्यस्ता व्यक्ति युएई प्रवेश गर्न पाउने छन् ।

युएई प्रवेश गर्न चाहनेहरुले आईसिए, युएईको वेभसाईट मार्फत आवेदन दिनुपर्नेछ । सो निकायबाट अनुमति लिएको हुनुपर्ने शर्त राखिएको छ । यसरी युएई जाने यात्रुले युएईको उडान अगाडी को’भि’ड १९ वि’रुद्दको खो’प लगाएको प्रमाणपत्र पेश गर्नुपर्नेछ ।

यसरी युएई जानेहरुले पछिल्लो ४८ घण्टाभित्र परीक्षण गरिएको को’भि’ड नेगे’टी’भ रि’पोर्ट पनि साथमा हुनु पर्नेछ । त्यस्तो रिपोर्ट क्यूआर कोड सहितको हुनुपर्नेछ । सो रिपो’र्ट उडान अगावै पेश गर्नुपर्दछ । यसरी युएई जानेहरुको र्यापिड पि’सि’आर टेष्ट उडान अगाडी गरिने, युएई पुगेको चौथो तथा आठौं दिनमा पनि पिसिआर परीक्षण हुनेछ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *