मलेसियाको Nestle को ठूलो घोषणा : हजारौं नेपाली श्रमिक लैजाने र तलब..


मलेसियाको Nestle को ठूलो घोषणा : हजारौं नेपाली श्रमिक लैजाने र तलब..

क्वालालम्पुर, अप्रिल २६ – मलेसियामा आफ्नो ११० औं वर्ष मनाउँदै, नेस्ले (मलेसिया) Bhd ले सबै कामदारलाई १० हजार आरएम दिने घोषणा गरेको छ ।

साथै बिदेशी कामदारको तलब समेत वृद्धि गर्ने घोषणा गरेको छ । नेस्लेले अब बिदेशी कामदारको तलब RM 2 हजार पुराउने भएको हो ।

संगै नेस्ले मलेसियाको नयाँ प्लान्टको लागी ठूलो संख्यामा नेपाल सअहितका देशबाट कामदार भर्ना गर्ने बताएको खबर आएको छ ।

अन्तर्राष्ट्रिय समाचार संस्थानहरुले जनाए अनुसार नेस्लेले आफ्नो बार्षिकोत्सवको मौकामा सोको घोषणा गरेको हो । यो घोषणा पछि नेपाली सहितका बिदेशी कामदारहरुमा खुशीयाली छाएको छ ।

क्वालालम्पुर, अप्रिल २६ – मलेसियामा आफ्नो ११० औं वर्ष मनाउँदै, नेस्ले (मलेसिया) Bhd ले मार्च ३१, २०२२ (Q1 2022) मा समाप्त भएको पहिलो त्रैमासिकमा RM205.1861 लाख RM205.18 मिलियनको उच्च खुद नाफा रेकर्ड गरेको छ। उपभोग्य वस्तुको मूल्यवृद्धि र एकलौटी समृद्धि करको प्रभावका बाबजुद गत वर्षको सोही अवधिमा अर्बौं

राजस्व पनि पहिलेको RM1.45 बिलियन बाट RM1.69 बिलियनमा सुधार भएको छ, खाना र पेय पदार्थ काउन्टरले बुर्सा मलेशिया फाइलिङमा भन्यो।

राम्रो कारोबार दुवै उच्च घरेलू र निर्यात बिक्री द्वारा संचालित थियो, जुन क्रमशः 14.9 प्रतिशत र 25.3 प्रतिशत बढ्यो।

नेस्ले प्रोफेशनल अन्तर्गत मुख्य खाना र पेय पदार्थ (F&B) व्यवसाय र घर बाहिर (OOH) व्यवसाय दुवैमा बलियो प्रदर्शन, बढेको गतिशीलता र लकडाउन पछि होटल, रेस्टुरेन्ट र क्याफे च्यानलहरू पुन: खोल्नेबाट लाभ उठाउँदै।

Q1 2022 मा, समूहले धेरै नयाँ उत्पादनहरू प्रस्तुत गर्‍यो, जसमा कम फ्याट, कम नुन म्यागी पोषक-लिसियस चाउचाउ दायरा, स्वास्थ्य मन्त्रालयको स्वस्थ छनोट लोगो, साथै नेस्काफे तारिक मिक्सहरू र म्यागी चिकन मरिनेड पेस्टहरू सहित प्रमाणित भयो।

आइसक्रिम खण्डले नेस्ले मुसाङ किंग आइसक्रिम, नेस्ले मोची बोबा आइसक्रिम र ला क्रेमेरिया चकलेट ब्राउनी फज विथ सीसाल्ट जस्ता नयाँ लन्चहरू पनि देखे।

चालू वर्षको सम्भावनाहरूमा, समूहले आगामी त्रैमासिकहरूमा हालको उच्च स्तरबाट वृद्धि स्तर घटेको देखे पनि वर्षभरि वृद्धि गतिलाई कायम राख्ने कुरामा विश्वस्त छ।

तर, यसले नाफाको प्रक्षेपण भने गरेको छैन ।

“विश्वव्यापी वातावरण धेरै चुनौतीपूर्ण छ, विश्वव्यापी मुद्रास्फीति विश्वव्यापी र एशियामा पनि बढ्दै गएको छ, युक्रेनको युद्धले थप मूल्यहरू र गहुँ, जौ र सूर्यमुखी तेल जस्ता प्रमुख खाद्य वस्तुहरूको उपलब्धतालाई असर गरेको छ।

“समग्रमा, 2022 शीर्ष रेखामा ठोस वृद्धिको वर्षको रूपमा आकार दिइरहेको छ र तल्लो रेखामा केही दबाब छ किनभने हामी आन्तरिक दक्षता र मध्यम मूल्य वृद्धिको साथ हाम्रो लागत मूल्य श्रृंखलामा तनावलाई सन्तुलनमा राख्न सक्दो प्रयास गर्छौं,” नेस्ले। भन्नुभयो।

निकटतम अवरोधहरूको बाबजुद, कम्पनीले मलेसियाको दिगो प्रगतिमा योगदान पुर्‍याउन वातावरणीय, सामाजिक र सुशासन (ESG) ठाउँमा अर्थपूर्ण प्रगति गर्दै अर्को वर्ष ठोस र लचिलो नतिजाहरू ड्राइभ गर्न सबै सम्भावित अवसरहरू प्रयोग गर्न जारी राख्ने लक्ष्य राखेको छ। –

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *